Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Stowarzyszenie „Polski Recykling” i PAH zebrały ponad 100 tys. zł na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

Stowarzyszenie „Polski Recykling” i PAH zebrały ponad 100 tys. zł na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie
dom
31.03.2022, o godz. 13:17
czas czytania: około 2 minut
0

Już 127 tys. zł udało się zebrać Stowarzyszeniu „Polski Recykling” w ramach akcji pomocy dla Ukrainy prowadzonej wspólnie z Polską Akcją Humanitarną. Akcja trwa nadal, a recyklerzy nie ustają w niesieniu pomocy – zorganizowali m.in. liczącą kilkaset miejsc bazę noclegową dla uchodźców wojennych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Każdy człowiek, każda firma, mała czy duża, powinna nieść wsparcie i nadzieję naszym sąsiadom z Ukrainy. Polskie przedsiębiorstwa recyklingowe nie pozostały obojętne na krzywdę Ukraińców. Już dwa dni po wybuchu wojny Stowarzyszenie “Polski Recykling” zorganizowało zbiórkę we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Nasi członkowie czynnie włączyli się również w lokalną pomoc. Recyklerzy w całej Polsce zorganizowali kilkaset miejsc noclegowych dla uchodźców wojennych – mówi Szymon Dziak-Czekan, prezes Stowarzyszenia “Polski Recykling”.

Jak przyznaje, wyzwania w obliczu dramatu naszych ukraińskich sąsiadów są ogromne.

– To wszystko wciąż niewiele w stosunku do potrzeb, ale jest to realna pomoc, którą niesiemy. Dziękuję za solidarność całej branży, za pomoc w dołożeniu cegiełki przy organizacji pomocy i niezbędnego wsparcia dla ofiar tej wojny – dodaje prezes SPR.

Zebrane środki zostaną przekazane m.in. na zaopatrzenie konwojów humanitarnych z pomocą, która za pośrednictwem PAH trafia do Kijowa, Lwowa, Zaporoża i obwodu donieckiego.

Polska Akcja Humanitarna dostarcza tam przede wszystkim żywność i środki higieniczne. PAH prowadzi ponadto punkty pomocy na przejściach w Zosinie, Hrebennem i Dorohusku, a także wspiera punkty recepcyjne oraz lokalne samorządy m.in. w Dorohusku, Chełmie, Lubyczy Królewskiej, Tomaszowie Lubelskim oraz Ustrzykach Dolnych, a po stronie ukraińskiej – wspiera uchodźców zmierzających na przejścia graniczne i działa w bezpośrednich okolicach Dołhobyczowa, Hrebennego oraz Budomierza.

Założone w 2015 r. Stowarzyszenie „Polski Recykling” zrzesza kilkadziesiąt firm zajmujących się recyklingiem odpadów, reprezentując interes branży recyklingu przed organami państwowymi, instytucjami oraz organizacjami krajowymi i zagranicznymi.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023