Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Strategia Rozwoju Konina z poszanowaniem środowiska naturalnego

Strategia Rozwoju Konina z poszanowaniem środowiska naturalnego
jw
15.04.2024, o godz. 9:47
czas czytania: około 2 minut
0

Zielona Energia, Zieleń w Mieście i Energia Ludzi – to trzy filary, na których została oparta Strategia Rozwoju Konina. Plan 2020-2030. Wpisane zostały do niej działania na rzecz rozwoju nowych technologii – z poszanowaniem środowiska naturalnego i z wykorzystaniem naturalnych zasobów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Urząd Miasta Konina zachęca mieszkańców do rozmów nt. strategii rozwoju Konina. Jutro odbędzie się kolejne spotkanie otwarte w tej sprawie. – Jesteśmy do Państwa dyspozycji, wyjaśnimy wszelkie nurtujące Państwa wątpliwości związane ze zgłaszaniem nowych pomysłów, jak i procesu włączania ich do Zestawienia Przedsięwzięć Strategicznych – Nowa Ścieżka Rozwoju 2020-2030 – wyjaśnia Mariusz Piotrowski z Wydziału Rozwoju i Inwestycji. Dokument ten jest integralną częścią Strategii Rozwoju Miasta Konina, która została opracowana wspólnie z mieszkańcami. Za wdrożenie nowej strategii rozwoju w dobie transformacji energetycznej Miasto Konin zostało nagrodzone tytułem Samorządowy Lider Zarządzania 2023.

Trzy filary strategii

Zielona Energia, Zieleń w Mieście i Energia Ludzi – to trzy filary, na których została oparta Strategia Rozwoju Konina. Plan 2020-2030. Wpisane zostały do niej działania na rzecz rozwoju nowych technologii – z poszanowaniem środowiska naturalnego i z wykorzystaniem naturalnych zasobów. Konkretne zadania rozpisane są w obszernym dokumencie – właśnie w Nowej Ścieżce Rozwoju, która obejmuje obecnie 104 przedsięwzięcia. Wśród nich jest m.in. aktywizacja terenów inwestycyjnych i ich dobre skomunikowanie, rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego w Koninie, stworzenie ekologicznego salonu miasta na wyspie Pociejewo, stworzenie inkubatora przedsiębiorczości.

Zestawienie Przedsięwzięć Strategicznych

Jeżeli mają Państwo pomysł na projekt, który wpisuje się w cele Strategii Rozwoju Miasta, można go zgłosić elektronicznie. Należy opisać go w karcie pomysłu i wysłać do 30 kwietnia 2024 r. Inspiracją dla Państwa może być Strategia oraz Zestawienie Przedsięwzięć Strategicznych – Nowa Ścieżka Rozwoju 2020–2030 (NŚR).

– Kluczem do osiągnięcia zawartych w niej celów jest bieżący monitoring realizacji i aktualizacja zaplanowanych przedsięwzięć. Wdrażanie strategii i wprowadzanie zmian w szerokiej współpracy z mieszkańcami oraz jednostkami miejskimi w sposób przejrzysty i dobrze zorganizowany jest dla nas bardzo ważne, dlatego przyjęliśmy narzędzie, którym jest Zestawienie Przedsięwzięć Strategicznych – Nowa Ścieżka Rozwoju 2020–2030 – dodaje Piotrowski.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad1b wykroczenia 10.06 [23.04-10.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024