Budowa ponad 70 km sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Chociwelu – to inwestycje w gminie Strzelin, które będą możliwe dzięki unijnej dotacji.

Umowa w sprawie dofinansowania strzelińskiego projektu została zawarta 29 stycznia  przez Marka Mielczarka, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Krzysztofa Kurowskiego, Prezesa Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie.

Z inwestycji realizowanych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko skorzysta około 5 tys. mieszkańców. Planowany termin zakończenia prac to koniec 2012 roku.

– Realizacja takiego zakresu inwestycji w tak krótkim czasie nie byłaby możliwa, gdyby nie unijna dotacja w wysokości 40 mln zł, która pokryje blisko połowę kosztów projektu – mówi Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. – Kolejne 26 mln zł ZWiK otrzyma od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie niskooprocentowanej pożyczki. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu gminy.

źróło: WFOŚiGW we Wrocławiu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj