Fundacja Banku Ochrony Środowiska ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny skierowany do studentów pod hasłem „Las kocha nas”. Najlepsze zdjęcia przedstawiające wpływ cywilizacji na naturę zostaną nagrodzone m.in. profesjonalnym sprzętem fotograficznym.

Inicjatywa zorganizowania konkursu „Las kocha nas” powstała w odpowiedzi na ogłoszenie przez ONZ roku 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. Konkurs jest okazją do zastanowienia się nad rolą, jaką odgrywa natura i lasy w życiu każdego człowieka.

– Coraz więcej młodych ludzi dostrzega potrzebę ochrony środowiska, angażuje się w akcje społeczne, promuje ekologie. Cieszy nas taki prozdrowotny trend – mówi Andrzej Pietrucha, Prezes Fundacji Banku Ochrony Środowiska. – Do naszego konkursu zapraszamy wszystkich studentów uczelni wyższych. Pozwoli on im dowiedzieć się czegoś więcej o środowisku, a także da możliwość zaprezentowania swoich prac szerokiej publiczności – dodaje.

Głównym celem konkursu jest zaznaczenie faktu, ze ekosystemy leśne są silnie powiązane z jakością życia na Ziemi, dlatego warto o nie dbać i chronić lasy.

Aby wziąć udział w konkursie Fundacji BOŚ Banku należy wysłać fotografię przedstawiającą  relacje człowieka ze środowiskiem leśnym. Zdjęcia mogą przedstawiać zarówno pozytywne przykłady współistnienia jak i negatywny wpływ cywilizacji na zielone obszary. Nadesłane fotografie będą prezentowane na stronie internetowej www.laskochanas.pl, gdzie przez cały czas trwania konkursu będzie można oddawać na nie głosy. Uczestnicy mogą nadsyłać swoje prace do 30 września 2011 roku. Na zwycięzców czekają cenne nagrody w postaci sprzętu fotograficznego oraz albumów książkowych.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj