600 tys. litrów wody rozda od poniedziałku pływalnia w Czerwonaku (Wielkopolskie). Woda w basenie jest wymieniana w trakcie okresowej przerwy technologicznej, tym razem pomoże rolnikom czy działkowcom w trakcie panującej suszy.

Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen w Czerwonaku poinformowało, że, w związku ze wstrzymaniem działalności pływalni, szybciej niż planowano rozpoczęły się prace konserwacyjne. Pierwotnie przerwa technologiczna miała mieć miejsce na przełomie czerwca i lipca. Zaplanowano m.in. remonty pomp, instalacji wodnych i elektrycznych. Wymieniana jest też woda.

Tym razem 600 m sześć. wody trafi do rolników, działkowców czy właścicieli przydomowych ogrodów. – “Zdecydowaliśmy się udostępnić wodę basenową, po oczyszczeniu i uzdatnieniu, do podlewania łąk i trawników, z nadzieją złagodzenia – choćby chwilowego – skutków długotrwałego braku deszczu. Akcja potrwa do ostatniej kropli” – poinformowała instytucja.Chętnych w przedsięwzięciu wesprą strażacy z OSP w Czerwonaku. Zainteresowani wodą muszą tylko pamiętać o zabraniu własnych pojemników: kontenerów czy beczek.

Czytaj więcej

Skomentuj