Jakiego rodzaju i ile świątecznych dekoracji pojawi się tej zimy w polskich miastach? Który samorząd najpiękniej przyozdobił swoją starówkę? Zobacz zdjęcia zamieszczone w naszej galerii i zagłosuj na najefektowniejsze ozdoby świąteczne!
Ozdoby bożonarodzeniowe w mieście królów
Gnieźnieński Urząd Miejski co roku w okresie świątecznym przyozdabia miasto w dekoracje świąteczne. Na coraz większej liczbieulic pojawiają się bożonarodzeniowe iluminacje, najciekawsze z nich to królewskie korony, które stanowią zarówno ozdobę, jak i podkreślenie Gniezna jako Miasta Królów. Kolejną ciekawą dekoracją jest tron św. Mikołaja, który pojawia się na gnieźnieńskim rynku, obok choinki. Cieszy się on ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Od kilku lat w mieście odbywa się też Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpoczyna się odpaleniem iluminacji na gnieźnieńskim rynku. W świątecznym klimacie imprezy będzie można zakosztować smakołyków kojarzonych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, w tym pierogów z grzybami, barszczu, grzanego piwa oraz zrobić przedświąteczne zakupy.
Magia świąt Bożego Narodzenia roztacza się w Jastrzębiu
Śnieżynki, bombki, żarówkowe girlandy i inne motywy zdobią drzewa, lampy oświetlenia ulicznego i budynki w Jastrzębiu-Zdroju, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Spacerując ulicami miasta można już poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Gigantyczna bombka o średnicy 5 metrów oświetlona diodami LED została wyeksponowana na rondzie Sikorskiego, choinka LED-owa pojawiła się na rondzie Ruptawskim, natomiast choinkę na rondzie Dolnym zdobią girlandy. Na rondzie Centralnym zobaczymy cztery paczki prezentów, na rondzie Zdrojowym trzy tunele kaskadowe, a rondo św. Barbary zostało udekorowane elementami nasłupowymi. Prawdziwie świąteczną atmosferę poczujemy w Parku Zdrojowym, gdzie główny deptak zdobi sześć bram tworzących tunel, a przy placu zabaw stanęły sanie i dwa renifery. Przed Urzędem Miasta pojawiła się duża bombka z przejściem, a wokół niej trzy mniejsze, z kolei na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej i al. Piłsudskiego można zobaczyć wieniec adwentowy. Wykonaniem dekoracji z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku z użyciem elementów dekoracyjnych własnych oraz miasta wraz z ich utrzymaniem oraz naprawą i magazynowaniem zajmuje się firma wyłoniona w drodze przetargu.
Kielce rozświetliły tysiące światełek
W Kielcach mieszkańcy mogą podziwiać dwie choinki, jedna – w postaci piętnastometrowego stożka tradycyjnie stanęła na Rynku, druga choinka, nieco mniejsza, również w kształcie stożka świetlnego stanęła na Placu Artystów. Latarnie są przybrane świecącymi gwiazdami betlejemski i koronami. Na drzewach wiszą także świetlne kurtyny. W pobliżu Dworca PKP została zamontowana trzymetrowa bombka świetlna. Nowością w tym roku jest fotel świetlny, który stanął na jednym z mostków. Na Rynku i koło Pomnika Sienkiewicza stanęły świecące anioły. W dniach 17-23 grudnia na Rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Staną tam drewniane domki i stragany, gdzie będzie można nabyć produkty związane ze świętami. Pod specjalnie ustawionym zadaszeniem będą odbywać się występy artystyczne przygotowane przez miejskie instytucje kultury oraz warsztaty pakowania prezentów czy malowania bombek. Jedną z atrakcji dla najmłodszych ma być podświetlana karuzela oraz zagroda Św. Mikołaja z dwoma reniferami. W drewnianym domku ma znaleźć się także punkt pocztowy, gdzie będzie można napisać list do Mikołaja Na świąteczne iluminacje – dekoracje świąteczne Miasto jeszcze w 2015 r. wydało ok.180 tys zł brutto. Miasto sukcesywnie stara się wzbogacać ulice o nowe iluminacje przy zachowaniu spójnej kolorystyki i zwiększać każdego roku nakłady na ten cel. Koszty tegorocznej iluminacji to ponad 200 tys. zł brutto (koszty zakupu nowych ozdób, montaż, demontaż, konserwacja).
Chytra baba będzie miała piękne święta.
Radom
Radom!!!
Radom