Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie oraz Przedszkole nr 12 organizują spotkanie z okazji Światowego Dnia Wody, które przypada 22 marca.

W Muzeum Wody na terenie ujęcia wody przy ul. Żwirowej w Koszalinie dzieci wystąpią w przedstawieniu "Woda naszym skarbem" oraz zapoznają się z historią powstania systemu wodociągowego w mieście. Początek o godz. 10.00 Spotkanie potrwa do godz. ok. 11:15.  Pięcio – i sześciolatki zapraszają na eko-teatralną lekcję o wodzie.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1993 roku. Dzień Wody uchwalono podczas konferencji „Szczyt Ziemi” w grudniu 1992 roku w Rio de Janeiro. Zgromadzenie Ogólne ONZ postanowiło w ten sposób zwrócić uwagę na coraz dotkliwszy brak dostępu do wody pitnej na świecie. Od tamtej pory jednym z naczelnych zadań państw członkowskich jest prowadzenie działań związanych z ochroną zasobów wód zdatnych do spożycia przez ludzi, w tym także intensywnej edukacji ekologicznej. Każdego roku Światowemu Dniu Wody przyświeca inne hasło przewodnie. W 2010 r. brzmi ono: „Clean Water for a Healthy World”.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Przedszkole nr 12 w Koszalinie już po raz trzeci wspólnie świętują Światowy Dzień Wody. Przedszkole, które od lat skutecznie prowadzi zaplanowaną działalność ekologiczną, dba o to, aby każde dziecko wiedziało jaką rolę spełnia woda w życiu człowieka, dlaczego jest ważna dla świata przyrody. Dlatego też w drugiej połowie marca dzieci uczestniczą w licznych konkursach, zabawach  rysunkowych, wycieczkach i teatrzykach poświęconych tej tematyce.

W tym roku pięciolatki z grupy prowadzonej przez panie Grażynę Śmierzewską  i Aurelię Łubek przygotowały się szczególnie do święta wody. Nie bez powodu niecierpliwie oczekiwały na wizytę w Muzeum Wody. Mają bowiem nie tylko zobaczyć jak wyglądają dawne pompy, wodomierze i hydranty, ale także zaprezentować przed swoimi nieco starszymi koleżankami i kolegami widowisko pt. „Woda naszym skarbem”.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja od ponad pięciu lat prowadzą  edukację ekologiczną, zapraszając dzieci i młodzież nie tylko do koszalińskiego Muzeum Wody, ale także do Stacji Uzdatniania Wody w Mostowie oraz Oczyszczalni Ścieków, gdzie  w ubiegłym roku powstała ścieżka edukacyjna.

źródło: UM w Koszalinie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj