W Świdniku koło Lublina doszło do awarii wodociągowej. Woda w całym mieście nie nadaje się do spożycia. Miasto ustawiło beczkowozy, z których mieszkańcy mogą czerpać wodę.

Jak informuje przedsiębiorstwo komunalne Pegimek zajmujące się gospodarką wodociągowo-kanalizacyjną w Świdniku, powodem awarii są stare rury, z których osad może się przedostawać do wody z kranu.

Awaria nastąpiła w wyniku budowy nowej magistrali wodociągowej. Woda nie nadaje się do picia, jednak można jej używać do innych celów.

– W związku ze stwierdzeniem pogorszenia się jakości wody w zakresie parametrów fizykochemicznych wodociągu na terenie obszaru działalności wodociągu Gminy Miejskiej Świdnik, Pegimek – Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świdniku informuje, że do odwołania wprowadza się zakaz wykorzystywania wody do celów spożywczych – poinformowało przedsiębiorstwo wod-kan.

– Woda może być wykorzystywana jedynie do celów gospodarczych, spłukiwania toalet itp. – dodano.

Tymczasowo na terenie Świdnika udostępniono 5 beczkowozów, z których mieszkańcy mogą czerpać wodę pitną.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Oczywiście, że tak. Ma ona jedynie podniesioną zawartość żelaza i manganu, może to powodować zmianę jej barwy ale nie ma większego wpływu na zdrowie.

Skomentuj