16 polskich miast wyłonionych zostało głosami internautów w ogólnopolskim konkursie na najpiękniej oświetlone na Święta aglomeracje miejskie. Organizatorem plebiscytu jest Grupa ENERGA.

Plebiscyt, którego finał zaplanowano na 27 stycznia 2010 roku ma na celu wskazanie najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Etap preselekcji, trwający od 18 grudnia 2009 do 14 stycznia 2010, pozwolił na wyłonienie po jednym mieście – liderze w każdym województwie.

– Zainteresowanie konkursem pozytywnie nas zaskoczyło. Okazało się, że plebiscyt przerodził się w rywalizację miast, mobilizując internautów do manifestacji swojego „lokalnego patriotyzmu". Wiele osób doceniało przy tej okazji zaangażowanie władz miejskich w efektowne przystrajanie świąteczne ulic, placów i choinek – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji spółki ENERGA.

W finale znalazły się następujące miasta:

woj. dolnośląskie: Jelenia Góra
woj. kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz
woj. małopolskie: Kraków
woj. łódzkie: Łódź
woj. mazowieckie: Warszawa
woj. podkarpackie: Rzeszów
woj. pomorskie: Sopot
woj. śląskie: Katowice
woj. wielkopolskie: Poznań
woj. świętokrzyskie: Kielce
woj. warmińsko-mazurskie: Elbląg
woj. lubelskie: Kazimierz Dolny
woj. lubuskie: Żary
woj. opolskie: Kluczbork
woj. podlaskie: Bielsk Podlaski
woj. zachodnio-pomorskie: Koszalin

Na obecnym etapie internauci mają możliwość oddania głosu na jedną z 16 najpiękniejszych iluminacji świątecznych w Polsce, których zdjęcia są dostępne na stronie www.SwiecSie.pl 

Zwycięskie miasto otrzyma ufundowany przez Grupę ENERGA prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny.

Natomiast zaangażowani w plebiscyt internauci mają szanse na wyjątkowe nagrody, które przypadną autorom najbardziej oryginalnych uzasadnień dla dokonanego wyboru.

Wyniki plebiscytu będą opublikowane do 10 lutego 2010 roku na stronie serwisu www.SwiecSie.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj