Już niebawem 9. edycja Święta Drzewa, programu, który umożliwia bezpośrednie i konkretne działanie na rzecz środowiska i ochrony klimatu. Do programu mogą włączyć się placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje oraz firmy.

W 8. edycji Święta Drzewa w 2010 roku przy szerokim udziale społecznym posadzano ponad 43 000 drzew oraz zebrano 265 ton makulatury. W programie uczestniczyło ponad 43 000 osób!

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska oraz zainspirowanie uczestników do podjęcia lokalnych działań dotyczących sadzenia i ochrony drzew w celu zmniejszenia skutków zmian klimatu na Ziemi. W tym roku program Święto Drzewa objęty jest Patronatem Ministra Środowiska, Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Śląskiego. Program włączony jest w Kampanię Miliarda Drzew dla Planety pod patronatem UNEP (ONZ) oraz Międzynarodowy Rok Lasów.

Eko lokator Gdansk 300 x 250

Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe, które inspirują nadleśnictwa do nieodpłatnego udostępniania uczestnikom sadzonek oraz służą pomocą leśników. Placówki oświatowe w całym kraju nawiązują współpracę z najbliższym Nadleśnictwem.

W ramach programu uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne: plakaty, ulotki oraz wydawnictwa, które mają stać się inspiracją do przeprowadzenia kolejnych obchodów Święta Drzewa. W tym roku w ramach programu Święto Drzewa Klub Gaja ogłasza 4 konkursy: Czarodziejskie Drzewo; Zbieraj makulaturę, ratuj konie; Drzewo Roku; Ucz się z klimatem.

źródło: zielonalekcja.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj