Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

System inteligentnych pojemników na śmieci zostanie zainstalowany w Świętochłowicach

System inteligentnych pojemników na śmieci zostanie zainstalowany w Świętochłowicach
MŁ/PAP
12.04.2024, o godz. 9:40
czas czytania: około 1 minuty
0

W dwóch miejscach na terenie Świętochłowic (Śląskie) zostanie zainstalowany system inteligentnych pojemników na odpady. Bezdotykowe śmietniki mają pomóc mieszkańcom w selektywnej zbiórce odpadów komunalnych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Świętochłowice podpisały w czwartek porozumienie ze spółdzielnią mieszkaniową w związku z instalacją 22 bezdotykowych śmietników, które mają stanąć przy ul. Granitowej i Polnej. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca tego roku, jednak ze względu na procedury przetargowe montaż może przesunąć się o kilka miesięcy.

Identyfikacja dzięki kodom kreskowym. Weryfikacja w aplikacji

“Każde mieszkanie będzie posiadało swój indywidualny kod kreskowy. Będzie on przyporządkowany do lokalu. Miasto przekaże do spółdzielni naklejki z kodami, które następnie administracje będą dystrybuować wśród mieszkańców. Naklejki te lokatorzy będą umieszczać na swoich workach ze śmieciami” – wyjaśniła w informacji prasowej Beata Grzelec-Spetruk, Naczelnik Wydziału Ekologii i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Aby wyrzucić śmieci, trzeba będzie zeskanować worki na odpady pod czytnikiem znajdującym się na pojemniku, wtedy otworzy się odpowiednia klapa. Mieszkańcy logując się do specjalnej aplikacji, będą mogli sprawdzać informacje o generowanych przez siebie odpadach.

Ile to kosztuje?

Wartość projektu wynosi około 2,1 mln zł. Na realizację zadania miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 mln zł w ramach programu Polski Ład, zaś pozostała kwota to wkład własny miasta.

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger podkreślił, że przez pierwszy rok będzie to niejako program pilotażowy, bo wszyscy będą się uczyli tego nowoczesnego systemu. 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b odpady TI-MA [13.05 – 26.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024