Systemy energii odnawialnej dla 570 gospodarstw na Podkarpaciu

Systemy energii odnawialnej dla 570 gospodarstw na Podkarpaciu
sm
25.01.2019, o godz. 12:23
czas czytania: około 1 minuty
0

494 instalacje fotowoltaiczne pojawią się na dachach domów w gminach Dębica i Ropczyce na Podkarpaciu. Jesienią ubiegłego roku rozstrzygnięto przetarg, w grudniu podpisano umowę z wykonawcą, a w lutym rozpocznie się montaż urządzeń. W ramach projektu zainstalowano 68 kotłów na biomasę do ogrzewania budynków. Wartość projektu to ponad 15 mln złotych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Projekt pod nazwą „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Miasta Dębica i Gminy Ropczyce” zakłada budowę instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Miasta Dębica i Gminy Ropczyce.

Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Jego wartość według wniosku o dofinansowanie ogółem wynosi ponad 15 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 10 mln zł.

Na początku stycznia odbyły się spotkania z mieszkańcami Ropczyc – beneficjentami projektu w etapie III – montażu instalacji fotowoltaicznych. Wykonawca omówił przebieg prac, które będą przeprowadzone w najbliższym czasie. Obecnie wykonywane są szkice lokalizacyjne, rozpoczęcie montażu planuje się na drugą połowę lutego.

W Gminie Miasta Dębica zostaną zamontowane 263 instalacje fotowoltaiczne. W Gminie Ropczyce pojawi się ich 231. Łączna wartość tego zadania to 4,9 mln zł.

Projekt ma trzy etapy. Pierwszym z nich były instalacje solarne, a drugim – instalacja kotłów na biomasę.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024