Szczecin ma nowego ogrodnika miejskiego. Została nim Magdalena Grycko.

Spośród 12 kandydatów, którzy ubiegali się o to stanowisko komisja konkursowa wybrała pięć osób. Wszystkie oferty najpierw zostały ocenione pod względem formalno-prawnym, a później pod względem merytorycznym. Następnie przeprowadzono rozmowy z kandydatami. Po nich komisja zdecydowała by przeprowadzić dodatkowe rozmowy z najlepszą trójką. Wybrano Magdalenę Grycko.

Kandydatów oceniali: Beniamin Chochulski, zastępca prezydenta Szczecina, prof. Urszula Nawrocka-Grześkowiak z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Michał Dariusz Matejski, zastępcą Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM, a także Andrzej Sumisławski, dyrektor ZUK.

Ogrodnik miejski będzie pracował w strukturach Zakładu Usług Komunalnych, w randzie zastępcy dyrektora i wszystkie zadania związane z zielenią miejska będą pod jego nadzorem. Ogrodnik będzie kierował zespołem, w którym znajdą się osoby z wykształceniem przyrodniczym i architekci krajobrazu.

Przy ogrodniku powstanie zespół naukowy wspierający ogrodnika. Chęć pracy w zespole wyrazili już prof. Urszula Nawrocka-Grześkowiak oraz dr hab. Grzegorz Nowak z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

źródło: szczecin.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj