Po raz siedemnasty w Szczecinie rozpocznie się walka z komarami. Akcja obejmie 287 hektarów – głównie parki cmentarze i kąpieliska.

Teren, na którym będzie prowadzona akcja podzielono na dwa obszary – pierwszy o powierzchni 136 ha (Cmentarz Centralny), pozostałe 151 ha to parki i inne tereny zielone Szczecina. W załączniku tereny objęte akcją. Akcja odkomarzanie będzie prowadzona w dwóch terminach teraz w czerwcu i na przełomie lipca i sierpnia (dokładne terminy są wyznaczane w zależności od pojawienia się zmasowanego wylęgu komarów i przebiegu pogody).

O ile pozwoli pogoda, pierwsze odkomarzanie rozpocznie się jutro i potrwa około tygodnia. Akcja będzie prowadzona rano lub wieczorem, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych (bez opadów, bezwietrznie). Podczas akcji giną dorosłe osobniki komarów, a także meszki i kleszcze.

Odkomarzanie przeprowadza się techniką zamgławiania na gorąco. Środki chemiczne użyte przeciw komarom posiadają świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi.

W 2011 r. na odkomarzanie zostanie wydana kwota ok. 31 tys. zł.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj