Blisko 10 km nowych ścieżek rowerowych powstanie w Szczecinie w ramach inwestycji drogowych.

Już za kilka tygodni po zakończeniu budowy ronda u zbiegu ul. Dąbskiej, Pszennej i Handlowej rowerzyści będą mieli do dyspozycji 800 m. ścieżki przeznaczonej wyłącznie dla nich.

Latem gotowych będzie kolejnych 530 metrów ścieżek, tym razem w centrum miasta. Zostaną one wybudowane w ramach przebudowy układu drogowego wokół powstającej Galerii Handlowej Kaskada.

W tym roku gotowa będzie ścieżka rowerowa w ramach budowy pierwszego odcinka Trasy Północnej. Rowerzyści będą mogli pojechać już jesienią na odcinku od Obwodnicy Śródmiejskiej (posiada ścieżkę rowerową) do ul. Bocianiej.  Łączna długość ścieżki na budowanym odcinku Trasy Północnej wynosi 1250 m.

Ścieżka powstanie także na budowanej obecnie ul. Nowokresowej, która połączy ul. Duńską z Trasą Północną.

W ramach budowy Obwodnicy Śródmiejskiej w przyszłym roku oddana do użytku zostanie dwustronna droga dla rowerzystów na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Chopina oraz jednostronna na odcinku od ul. Chopina do ul. Niemierzyńskiej. Dodatkowo dwustronne ścieżki zostaną wybudowane na skrzyżowaniach obwodnicy z ul. Chopina i Niemierzyńską. To blisko 4 km ścieżek.

W ramach modernizacji ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej przybędzie blisko 1 km ścieżki. Dzięki inwestycjom w tym rejonie miasta będzie możliwy dojazd ścieżkami rowerowymi z Osiedla Książąt Pomorskich, Warszewa do Lasku Arkońskiego i Parku Kasprowicza.

2 km ścieżek zostaną wybudowane w ramach modernizacji ul. Struga. Podczas tej inwestycji drogi dla rowerzystów wybudowane zostaną na drodze wspomagającej ul. Struga, na ul. Pomorskiej, na wiaduktach nad ul. Struga, na ul. Wiosennej, Łubinowej i Jasnej. Będą gotowe w 2013 roku.

źródło: szczecin.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj