Firma Erbud rozpoczęła prace na Alei Kwiatowej w Szczecinie. Zgodnie z umową za 8 miesięcy na tym fragmencie Złotego Szlaku znajdą się między innymi podświetlany zegar, strużki wody wzdłuż alei, szklany pawilon, podświetlane kostki i dużo zieleni.

Projekt przebudowy alei nawiązuję do historii tego miejsca, a także do obecnych i przyszłych obiektów architektonicznych. Przed wojną był to plac parad i defilad, w niedalekiej przyszłości w okolicy Bramy Królewskiej powstanie Muzeum Przełomów i nowy gmach Filharmonii.

Od strony Bramy Królewskiej aleja rozpoczynać się będzie zegarem słonecznym, po którym będzie można spacerować. W pochmurne dni i wieczorem zegar będzie podświetlany elektronicznie.

Na drugim końcu, od strony pl. Żołnierza, powstanie szklany pawilon. Obiekt będzie spełniał m.in.: funkcję gastronomiczną i wystawienniczą. Część pawilonu znajdzie się pod ziemią. Wiosną i Latem będzie możliwość wystawienia stolików na zewnątrz pawilonu. Wieczorem obiekt będzie podświetlany.

Na alei rozmieszczone będą podświetlane kostki, które będą spełniały różne funkcje. Kostki mogą służyć jako ławki lub nośniki informacji np.: o historii Szczecina, o aktualnych wydarzeniach, itd.

Wzdłuż alei będą biegły dwie cienkie linie wypełnione płynącą wodą, które wieczorem będą świecić. Cała aleja będzie również wypełniona zielenią. Wzdłuż (tak jak do tej pory) będą drzewa i żywopłoty.

źródło: szczecin.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj