Konsorcjum i dwie firmy chcą zagospodarować fragment Złotego Szlaku w Szczecinie. W Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego otwarto oferty w przetargu.

Oferty złożone do postępowania:

1) Konsorcjum firm:
INTOP Szczecin Sp. z o.o., ul. Wiosenne 6, Skarbimierzyce, 72-002 Dołuje – Lider Konsorcjum
INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o., ul. Sienkiewicza 145M, 39-400 Tarnobrzeg – Partner Konsorcjum – za cenę ofertową 7 927 999,98 zł brutto.
2) J. Rosiek& D. Sobczyński S.C. Zakład Usług Inżynieryjno – Budowlanych, ul. Lubelska 30, 71-043 Szczecin – za cena ofertową 9 998 487,96 zł brutto.
3) ERBUD S.A., ul. Puławska 300A, 02-819 Warszawa za cenę ofertową – 7 091 979,62 zł brutto.

Projekt przebudowy alei nawiązuję do historii tego miejsca, a także do obecnych i przyszłych obiektów architektonicznych. Przed wojną był to plac parad i defilad, w niedalekiej przyszłości w okolicy Bramy Królewskiej powstanie Muzeum Przełomów i nowy gmach Filharmonii.

Od strony Bramy Królewskiej aleja rozpoczynać się będzie zegarem słonecznym, po którym będzie można spacerować. W pochmurne dni i wieczorem zegar będzie podświetlany.

Na drugim końcu, od strony pl. Żołnierza, powstanie szklany pawilon. Obiekt będzie spełniał m.in.: funkcję gastronomiczną i wystawienniczą. Część pawilonu znajdzie się pod ziemią. Wiosną i Latem będzie możliwość wystawienia stolików na zewnątrz pawilonu. Wieczorem obiekt będzie podświetlany.

Na alei rozmieszczone będą podświetlane kostki, które będą spełniały różne funkcje. Kostki mogą służyć jako ławki lub nośniki informacji np.: o historii Szczecina, o aktualnych wydarzeniach, itd. Wzdłuż alei będą biegły dwie cienkie linie wypełnione płynącą wodą, które wieczorem będą świecić.

Cała aleja będzie również wypełniona zielenią. Wzdłuż (tak jak do tej pory) będą drzewa i żywopłoty.

Wybrany w przetargu wykonawca na realizację zadania będzie miał 8 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj