Szczecin. Specjalistyczny dron będzie kontrolował czystość powietrza

Szczecin. Specjalistyczny dron będzie kontrolował czystość powietrza
25.10.2022, o godz. 10:59
czas czytania: około 1 minuty
0

Specjalistyczny dron wyposażony w czujniki mierzące stężenie szkodliwych substancji w powietrzu będzie monitorował Szczecin. Chodzi m.in. o substancje, które wytwarzane są podczas spalania w piecach niedozwolonych materiałów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Użycie drona pozwala precyzyjnie namierzyć źródło zanieczyszczeń i skierować w jego miejsce patrol Straży Miejskiej. Drony są kierowane w wytypowane wcześniej rejony, m.in. na podstawie zgłoszeń samych mieszkańców.

– Po wykryciu przez dron przekroczenia poziomów szkodliwych substancji i wskazaniu źródła, do akcji wkraczają strażnicy – wyjaśnia rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Rozmawiają, edukują, wystawiają mandaty

Jak dodała, po wejściu na posesję i sprawdzeniu pieca często okazuje się, że mamy do czynienia jedynie ze słabej jakości węglem lub nieprawidłowym rozpalaniem pieca. W takiej sytuacji możemy jedynie rozmawiać i edukować. Natomiast w przypadku wykrycia materiałów, które zgodnie z ustawą nie mogą służyć do palenia w piecach, wystawiane są mandaty.

Czym nie można palić w piecu?

Jak informuje Straż Miejska, w piecu palić nie można m.in. zanieczyszczonymi odpadami drewnianymi (np. impregnowanymi i lakierowanymi), materiałami nasączonymi substancjami chemicznymi, opakowaniami i butelkami z tworzyw sztucznych po napojach, farbach i lakierach, rozpuszczalnikach i innych substancjach chemicznych, oponami i odpadami z gumy oraz impregnowana tekturą.

Kontrole będą odbywały się zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024