Jeszcze w tym roku w Szczecinie powstaną nowe trasy widokowe i szlak konny. Miasto podpisało już umowę na realizację tych inwestycji.

Trasy i szlak wykona firma ze Skwierzyny:  Ogród Usługi Ogrodnicze Leszek Kułak za prawie 470 tys. zł. Połowa tej  sumy pochodzić będzie z RPO Województwa Zachodniopolskiego. Zadanie będzie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Czas wykonania inwestycji to 28 września 2012.

Wykonawca zaprojektuje i wykona dwie trasy widokowe oraz szlak konny. Pierwsza z tras widokowych będzie wiodła z okolic pętli autobusowej przy ul. Podbórzańskiej do zespołu przyrodniczego „Wodozbiór”. Wyremontowane zostaną drogi leśne, pojawią się także dwie tablice informacyjnych z mapą trasy (lokalizacja na początku i końcu szlaku), kładka drewniana dł. 30 m na podmokłym odcinku trasy, zadaszona platforma widokowa wraz z plansza przedstawiającą panoramę w punkcie widokowym „Wodozbiór" oraz drogowskazy drewniane oznaczające przebieg trasy widokowej.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Druga trasa widokowa powstanie na prawobrzeżu i będzie prowadzić na trasie Jezioro Szmaragdowe – Zdroje. Tu wykonany zostanie remont dróg leśnych, powstaną drewniane drogowskazy oznaczające przebieg trasy widokowej, tablice kierunkowe wskazujące drogę do trzech punktów widokowych, trzy tablice informacyjne z opisem punktów widokowych, słupki stacyjne na trasie widokowej, obiekty małej architektury na punktach widokowych „Oko na Szczecin”, „Wieża Baresel” i „Skórcza Góra" oraz postumenty ekspozycyjne na stacji „Głazy morowe”.

Druga część projektu to wykonanie szlaku konnego na terenie Lasu Arkońskiego. Ma połączyć funkcjonujące ośrodki jeździeckie na Osowie i Głębokim. Dzięki temu powstaną dwie tablice informacyjne z mapą szlaku oraz oznakowanie zgodnie z przyjętymi zasadami oznakowania szlaków konnych. Wyremontowane zostaną także leśne drogi.

źródło: UM w Szczecinie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj