Kolejne 200 stojaków rowerowych stanie w Szczecinie. W mieście pojawi się 100 tzw. “kleksów” i drugie tyle „żagielków”. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na dostawę i montaż urządzeń.

Wyprodukowane stojaki staną przede wszystkim w pobliżu instytucji użyteczności publicznej m.in.: przy Akademii Sztuki, na pl. Lotników, przy Muzeum Techniki i Komunikacji, na terenie Teatru Letniego, przy Dworcu PKP i w pobliżu Teatru Kana.

„Kleksy” będą w kolorze zielonym i niebieskim. Maja być zrobione ze stali konstrukcyjnej, z rurek o średnicy 4 cm (w zagięciach średnica zwiększona do 7,5 – 8 cm . Projekt stojaka wygrał konkurs organizowany przez miasto. Zwycięska koncepcja nawiązuje do marki miasta. Pierwsze 16 „kleksów” stanęło kilka tygodni temu w nowym parku przy ul. Przygodnej.

„Żagielki”  będą w kolorze czarnym. Mają być wykonane z ze stali konstrukcyjnej, zabezpieczonej antykorozyjnie. W ubiegłych latach na ternie miasta stanęło 81 stojaków w kształcie żagielka.

Otwarcie ofert odbędzie się 6 czerwca. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał ok. 2,5 miesiąca na dostawę i montaż stojaków.

źródło: UM w Szczecinie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj