1 / 9

Chociaż wakacyjny sezon w szczecińskim Kompleksie Rekreacyjnym Arkonka oficjalnie rozpocznie się 5 czerwca, to już dziś mieszkańcy mogą korzystać ze skateparku, placu zabaw, paleniska do grillowania i boisk.

Kompleks Rekreacyjny Arkonka znajduje się w samym sercu Lasu Arkońskiego. Otoczony przepiękną roślinnością stanowi jedną z największych atrakcji Szczecina. Na jego terenie znajdują się cztery niecki basenowe wyposażone w punkty masażu, gejzery, zabawki strzelające znienacka wodą, fontannę, zjeżdżalnie i rwącą rzekę. Oprócz tego, obiekt wzbogacono o korty do tenisa i badmintona, boiska do siatkówki, sztuczną plażę i skatepark, który zimą zmienia się w lodowisko o powierzchni tafli ponad 1000 m2. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się plac zabaw, który przyciąga tłumy dzieci.

Przygotowania do sezonu wakacyjnego

Obecnie trwają prace przygotowawcze do sezonu. Układana jest trawa z rolki – łącznie na obiekcie przybędzie jej ponad 2500 m2. Część trawy pojawi się tutaj pod koniec maja w momencie, gdy posadzone zostaną przepiękne magnolie. W nowym sezonie wakacyjnym przybędzie kilka przebieralni – część z nich stoi już na swoim miejscu i czeka na położenie posadzki oraz montaż drzwi, dla pozostałych przygotowane są fundamenty.

Przy pawilonach gastronomicznych ustawiono ławki wykonane przez pracowników Wydziału Lasów Miejskich. W miejscach, gdzie do tej pory tworzyło się błoto założono odwodnienie. Przy basenie sportowym, który jest aktualnie czyszczony, a z którego spuszczona została już woda, została ustawiona specjalna ścianka oddzielająca chodnik od miejsca, w którym znajdują się filtry. Ścianka zostanie obsadzona kwiatami.

Wszystko dla mieszkańców

Tuż przy kasach, na prośbę mieszkańców, zbudowano zjazd dla wózków. W miejscu, gdzie zimą znajdowało się lodowisko, ponownie zostały ustawione urządzenia dla rolkarzy. Czyszczone są jednocześnie dna basenów. Część z nich wymagała spuszczenia wody.

– Przy budynku administracji przygotowano miejsce, w którym w najbliższych dniach pojawi się siłownia pod chmurką. Zakupione urządzenia czekają już na montaż. Jeszcze przed sezonem, również na prośbę mieszkańców, na schodach prowadzących do zjeżdżalni zamontowane zostaną specjalne taśmy antypoślizgowe. Taśmy oraz maty antypoślizgowe ułożone także będą przy basenach – na tzw. nogomyjkach. – informuje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj