Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Szczecińskie Psie Pole powróci do życia

Szczecińskie Psie Pole powróci do życia
R.G.
04.07.2022, o godz. 15:17
czas czytania: około 2 minut
1

Po wywiezieniu sporej ilości odpadów szczecińskie Psie Pole ma przeżyć wielką przemianę. Plac zabaw, udogodnienia dla psów, nasadzenie 200 drzew i montaż placu zabaw, to tylko niektóre składowe tej inwestycji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac związanych z zagospodarowaniem polany znajdującej się pomiędzy ulicami Zawadzkiego, Marlicza i Szafera w Szczecinie. Tak zwane Psie Pole zamienić się ma w zadbaną przestrzeń wypoczynkowo-rekreacyjną. W miejscu tym powstanie nowy, piękny park, a mieszkańcy osiedla przy ul. Zawadzkiego do swojej dyspozycji będą mieli mnóstwo atrakcji, w tym także łąkę kwietną o powierzchni ponad 1100 metrów kwadratowych. Zainstalowane zostaną m.in. hotele dla owadów i motyli.

Zaczną od czyszczenia

Przetarg wygrała firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak ze Szczecina. Wartość inwestycji to 3,9 miliona złotych. Pierwszym etapem prac będzie gruntowne oczyszczenie terenu. Wywieziony zostanie zalegający w tym miejscu gruz, odpady budowlane, śmieci i inne zanieczyszczenia. Zebrany będzie także humus. W tym samym czasie rozebrane mają być stare nawierzchnie betonowe, boisko i elementy małej architektury.

Plac zabaw i wybieg dla psów

Docelowo na Psim Polu zainstalowane zostaną nawierzchnie z kostki betonowej i nawierzchnie mineralne. W dużym parku powstanie drewniana pergola. Przewidziano też budowę placu zabaw dla dzieci z atrakcjami takimi jak: karuzela rodeo, tzw. duży zestaw zabawowy, podniebna deskorolka, linarium, huśtawki, bujaki, trampoliny, zjeżdżalnie, tor przeszkód i  zabawki dla najmniejszych dzieci. Dodajmy, że plac zabaw ustawiony będzie na bezpiecznej nawierzchni.

A tuż obok pojawią się ławki, kosze na śmieci i informacyjne tablice. Kolejnym elementem nowej aranżacji szczecińskiego Psiego Pola będzie ogrodzony wybieg dla psów z kładkami do ćwiczeń, urządzeniami do slalomu, koszami z podajnikami na woreczki na psie odchody, a nawet tzw. piesuarami.

Hotele dla owadów i motyli

Do parku będzie też można przyjechać rowerem i skorzystać z nowych stojaków dla jednośladów. Cały teren zostanie oświetlony.

Ciekawostką jest budowa hoteli dla owadów i motyli, a także wieży dla jaskółek z wyposażeniem: skrzynkami gniazdowymi i urządzeniami do wabienia ptaków.

Całości odnowy Psiego Pola dopełni nasadzenie 200 drzew  liściastych i iglastych. Pojawi się tam również nowa niska roślinność w postaci: pnączy, rabatów bylinowych i traw ozdobnych. Zakłada się także utworzenie kwietnej łąki.

Prace rozpoczną się po przekazaniu placu budowy. Wcześniej jednak musi dojść do podpisania umowy. Park będzie ma być gotowy 340 dni później.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


mks

Komentarz #217870 dodany 2022-12-02 23:02:35

tam nie potrzeba wielkiego oczyszczania.

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024