Reklama

envicon 2023 ad1a

Szukamy najlepszych w branży wod-kan!

Szukamy najlepszych w branży wod-kan!
ko
13.02.2018, o godz. 13:24
czas czytania: około 3 minut
0

Ruszyła trzecia edycja konkursów „Manager Roku WOD-KAN” i „Inwestycja Roku WOD-KAN”. Jej celem jest wyróżnienie najlepszych zarządców i innowacyjnych technologii w branży wod-kan. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas gali Kongresu ENVICON Water w czerwcu w Bydgoszczy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczne konkursy „Manager Roku 2017 WOD-KAN” i „Inwestycja Roku 2017 WOD-KAN” organizowane są przez miesięcznik “Wodociągi-Kanalizacja” we współpracy z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie” oraz przy dużym nakładzie pracy i wsparciu ze strony stowarzyszeń branżowych. Zarówno IGWP, jak i firma Abrys, będąca wydawcą „Wodociągów-Kanalizacji”, chcą w ten sposób docenić i promować osobowości oraz rozwiązania, które mogą być wzorcowymi dla branży.

Zgłoszenia stowarzyszeń i indywidualne

Swoje nominacje do obu konkursów poza organizatorami mogą zgłaszać regionalne stowarzyszenia i fundacje, reprezentujące środowisko wod-kan. Kolejny rok z rzędu przyjmowane są również zgłoszenia indywidualne od przedsiębiorstw komunalnych, wodociągowo-kanalizacyjnych lub spółek wodno-ściekowych. Na kandydatury, przesyłane wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.wodociagi-kanalizacja.abrys.pl, czekamy do 10 marca 2018 r.

Inwestycje, które są wzorem

Aby zasłużyć na miano „Inwestycji Roku 2017 WOD-KAN”, należy nadesłać zgłoszenie inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnej, która zakończyła się najpóźniej w 2017 r., a jej innowacyjność i rozwiązania technologiczne wyróżniają ją na tle innych.

Kapituła konkursowa w ub. roku przyznała nagrody najlepszym inwestycjom roku 2016 w branży wod-kan. W kategorii od 30 do 100 tys. mieszkańców okazało się nią wybudowanie instalacji do suszenia osadów ściekowych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Natomiast w kategorii powyżej 100 tys. mieszkańców za wzorcową uznano renowację Kolektora C na odcinku od al. Gelsenkirchen do ul. Pieniężnego, zrealizowaną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie.

Innowacyjni zarządcy

O tytuł „Managera Roku 2017 WOD-KAN” starać się mogą osoby zgłoszone do konkursu, które piastują stanowiska managerskie, szczególnie zasłużeni dla sektora gospodarki wodno-ściekowej, wyróżniający się w swojej pracy i mający ponadprzeciętne zdolności managerskie.

W ubiegłym roku w konkursie zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach. W kategorii do 30 tys. mieszkańców najlepszym managerem okazał się Bogdan Żybura, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strzyżowie. Andrzej Wdowiak, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku, zwyciężył w kategorii od 30 do 100 tys. mieszkańców. Trzecia statuetka, w kategorii powyżej 100 tys. mieszkańców, powędrowała do Henryka Milcarza, prezesa zarządu i dyrektora naczelnego Wodociągów Kieleckich.

Summa cum laude

Tytuł „Summa cum laude”, a więc najwyższego uznania, to specjale wyróżnienie przyznawane przez kapitułę konkursu. Zostaje nim nagrodzona osoba o wybitnych osiągnięciach i za całokształt jej pracy na rzecz branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Rok temu otrzymała go Beata Jilek, wieloletnia prezes Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji. Wręczenie połączone jest z wręczeniem nagród konkursowych.

Rozwiązanie konkursów

Wstępnej oceny zgłoszeń dokona kapituła konkursowa, która zbierze się 26 marca 2018 r. Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie on-line (za pośrednictwem strony www.wodociagi-kanalizacja.abrys.pl), w którym będą mogli uczestniczyć wyłącznie członkowie zwyczajni IGWP i członkowie stowarzyszeń regionalnych.

Przyznanie tytułu i statuetek laureatom obu konkursów, a także tytułu „Summa cum laude” wraz ze statuetką i dyplomem nastąpi 5. czerwca 2018 r. podczas Gali Kongresu ENVICON Water, towarzyszącego XXVI Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2018 w Bydgoszczy.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023