– Kondycje spółek energetycznych, spółek węglowych są bardzo dobre. Górnictwo zaczyna przynosić zyski – ponad 1,5 mld zł za pierwsze półrocze bieżącego roku – powiedziała we wtorek w Katowicach premier Beata Szydło.

– Kiedy rozpoczynaliśmy prace naszego rządu i okazało się, ze jednym z pierwszych zadań, które musimy podjąć jest rozwiązanie problemu górnictwa i doprowadzenie do reformy górnictwa chyba niewielu myślało, że to się powiedzie – powiedziała szefowa rządu podczas otwarcia Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego “Katowice 2017”.

– Pamiętam rozmowę z Grzegorzem (Tobiszowskim, wiceministrem energii – red.), który przyszedł i powiedział mi: słuchaj, to nie chodzi o to, żebyśmy przeprowadzili reformę na 2-3 lata, tak jak już to wielokrotnie próbowano robić, a za 2-3 lata trzeba będzie robić reformę od nowa. Tylko chodzi o to żebyśmy zbudowali nowy system, zupełnie inaczej spojrzeli na branżę górniczą, dali jej nowe życie i dali jej przede wszystkim przyszłość. I tak się stało – tłumaczyła Beata Szydło.

Szefowa rządu powiedziała, że nastroje są optymistyczne, ponieważ kondycje spółek węglowych i energetycznych są bardzo dobre. Według rządowych danych górnictwo zaczyna przynosić zyski i w pierwszym półroczu tego roku zarobiło już 1,5 mld zł. – Myślę, że są to dobre prognostyki – oceniła premier.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP/Kurier PAP

Czytaj więcej

Skomentuj