Powstanie Agencja Bezpieczeństwa Ekologicznego? GIOŚ opracowuje projekt
Ministerstwo Środowiska oświadczyło, że Główny Inspektorat Ochrony Środowiska pracuje nad powołaniem Agencja Bezpieczeństwa Ekologicznego. Zadaniem "policji środowiskowej" byłaby przede wszystkim walka z szarą strefą i przedsiębiorstwami, które zatruwają środowisko naturalne.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9636522642606240339)
