Walka z wykluczeniem komunikacyjnym. Ponad 43 mln zł na rozwój połączeń w Wielkopolsce
Ponad 43 mln zł rządowego wsparcia trafi w 2026 r. do wielkopolskich samorządów na rozwój publicznego transportu autobusowego. Wojewoda wielkopolska podpisała pierwsze umowy z 33 beneficjentami Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W efekcie w regionie funkcjonować będą setki linii, szczególnie ważnych dla mniejszych miejscowości.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=585986232606250115)
