Białystok kupuje 20 autobusów elektrycznych
Dwadzieścia elektrycznych autobusów komunikacji miejskiej pojawi się na ulicach Białegostoku w przyszłym roku. Miasto podpisało dziś (30 września) umowę na dostawę tych pojazdów. W ramach umowy zamontowane zostaną także stacje ładowania autobusów. Łączna wartość kontraktu wyniesie prawie 57 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie Unii Europejskiej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9545918232606240058)

