Berliński megatermos, czyli kolejny pomysł na lepsze wykorzystanie OZE
Firma Vattenfall buduje w Berlinie gigantyczną wieżę termosową. To kolejny pomysł na złagodzenie skutków kryzysu. Wieża ma magazynować energię uzyskaną dzięki OZE. Pobierać w momencie nadprodukcji – oddawać, gdy produkcja energii zwalnia.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18289297602606250749)
