Anita Sowińska na Forum Recyklingu: system kaucyjny zacznie funkcjonować w pełni za kilka miesięcy
- System kaucyjny, który wystartował 1 października, zacznie funkcjonować w pełni dopiero za kilka miesięcy, być może za pół roku lub dłużej – oceniła w środę wiceminister klimatu Anita Sowińska podczas Forum Recyklingu zorganizowanego przez redakcję miesięcznika "Energia i Recykling" w Warszawie (1-2 października 2025 r.). Wiceszefowa resortu podkreśliła, że kluczową zaletą nowego systemu jest możliwość zwrotu opakowań bez konieczności okazywania paragonu, co ma zatrzymać obecny niekorzystny proceder w handlu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13385390562606242012)
