Eksperci ostrzegają: Nie wyrzucaj leków do śmieci!
Przeterminowane i niewykorzystane leki należy oddawać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub wybranych aptek – przypominają eksperci w rozmowie z PAP. Nieodpowiedzialna utylizacja farmaceutyków prowadzi do zanieczyszczenia środowiska oraz nasila problem lekooporności.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14265077442606241423)
