Łącznie artykułów: 10.
Blackout, cyberatak, skażenie wody - to już nie scenariusze z ćwiczeń, ale realne zagrożenia. Tym bardziej że 19 lutego 2026 r. prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, wdrażającą m.in. dyrektywę NIS2 zaostrzającą obowiązki operatorów usług kluczowych.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi Puławskie” pozyskało znaczną kwotę wsparcia finansowego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki tym środkom możliwe będzie wdrożenie kluczowych inwestycji w infrastrukturę wodociągową miasta.
„Wodociągi Miejskie Bytów” Spółka z o.o. rozpoczyna realizację jednego z najważniejszych projektów inwestycyjnych ostatnich lat. W sierpniu br. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisano umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą „Modernizacja i rozbudowa systemu wodociągowego na terenie gminy Bytów”.
Drugi dzień konferencji Lubuskiego Forum Wodociągowego i Stowarzyszenia Zachodniopomorskiego Forum Wodociągowego przyniósł uczestnikom inspiracje do rozmów, dyskusji i działania.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach programu „Woda do spożycia” podpisał kolejne osiem umów na dofinansowanie inwestycji spółek wodno-kanalizacyjnych. Projekty te realizowane będą w Chodzieży, Krapkowicach, Komornikach, Gdyni, Suwałkach, Puławach, Chełmie i Łęcznej, a ich celem jest wzmocnienie zrównoważonej gospodarki wodnej.
Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach planuje ogromną inwestycję w lokalną sieć wodociągową. Na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 20,6 mln zł, z czego aż 70 procent pokryją środki unijne pozyskane za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Warszawa, jako ponad dwumilionowa metropolia, musi zapewniać swoim mieszkańcom nieprzerwany dostęp do czystej i zdrowej wody pitnej. Zadanie to realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które odpowiada nie tylko za stolicę, lecz także za część okolicznych gmin.
Wodociągi Podlaskie znalazły się w poważnych kłopotach. Po tym, jak z udziału w spółce zrezygnowała gmina Turośń Kościelna, teraz na podobny krok zdecydowały się dwie kolejne gminy. Mowa o Korycinie i Janowie, które podjęły decyzję o wystąpieniu ze spółki. Jest to konsekwencja trudnej sytuacji finansowej Wodociągów Podlaskich, które w ciągu ostatnich dwóch lat zanotowały straty rzędu 3,5 mln złotych.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie zakończyło ważną inwestycję w infrastrukturę wodociągową – kompleksową modernizację stacji monitorującej jakość wody w miejscowości Zarzecze. Obiekt ten odgrywa strategiczną rolę w systemie zaopatrzenia miasta w czystą wodę, stanowiąc istotny element systemu wczesnego ostrzegania przed możliwym skażeniem rzeki Wisłok.