Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: bezpieczeństwo sanitarne

Łącznie artykułów: 15.

Sopot. Potwierdzono przypadki ptasiej grypy na terenie miasta

Sopot. Potwierdzono przypadki ptasiej grypy na terenie miasta

06.02.2026
0

U kolejnych dzikich ptaków znalezionych na terenie Sopotu potwierdzono występowanie wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI, podtyp H5N1 – poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdyni. Miasto apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie wszystkich przypadków martwych lub osłabionych ptaków.

Monitoring wód w czterech rzekach na pograniczu polsko-ukraińskim

Monitoring wód w czterech rzekach na pograniczu polsko-ukraińskim

16.11.2025
0

W województwie podkarpackim rozpoczęto realizację unijnego projektu, którego celem jest kompleksowe monitorowanie jakości wody w czterech rzekach przepływających przez granicę polsko-ukraińską. Inicjatywa jest prowadzona przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) w Rzeszowie, przy współpracy ze stroną ukraińską.

Bakterie z grupy coli w wodociągu w Rogalinie

Bakterie z grupy coli w wodociągu w Rogalinie

24.10.2025
0

Wojewódzki Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu bakterii z grupy coli w wiejskim wodociągu w Rogalinie, w powiecie poznańskim. Zanieczyszczenie dotyczy wody, z której korzystają mieszkańcy aż sześciu miejscowości: Rogalina, Rogalinka, Świątnik, Sasinowa, Radzewic i Mieczewa. W związku z tym wydano zalecenie, by wodę z wodociągu wykorzystywać do celów spożywczych wyłącznie po wcześniejszym przegotowaniu.

223,6 mln zł dofinansowania na modernizację wodociągów w 40 gminach na Podkarpaciu

223,6 mln zł dofinansowania na modernizację wodociągów w 40 gminach na Podkarpaciu

30.07.2025
0

Na Podkarpaciu aż 40 gmin otrzymało łącznie ponad 223,6 mln zł dofinansowania na inwestycje związane z infrastrukturą wodociągową. Środki te pochodzą z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, który ma na celu wspieranie lokalnych samorządów w poprawie jakości życia mieszkańców poprzez rozwój i modernizację infrastruktury komunalnej. Łączna wartość realizowanych projektów wynosi niemal 300 mln zł.

77% Polaków zna zagrożenia związane z „kranówką”

77% Polaków zna zagrożenia związane z „kranówką”

30.06.2025
0

Na pierwszy rzut oka – przejrzysta, bez smaku i zapachu. Jednak skład wody płynącej z polskich kranów może budzić realne obawy. Jak wynika z najnowszych badań firmy Uponor (będącej częścią GF), 77% Polaków zna zagrożenie związane z obecnością bakterii coli, a aż 70% wskazuje znajomość zanieczyszczeń (takich jak ołów czy rdza) pochodzących z przestarzałych rur wodociągowych.

Polacy coraz bardziej otwarci na podwyżki cen wody

Polacy coraz bardziej otwarci na podwyżki cen wody

30.05.2025
0

Wyniki badania przeprowadzonego przez Opinia24 dla firmy Uponor obalają powszechnie panujące przekonania o niechęci Polaków do wzrostu opłat za media. Aż 69% ankietowanych deklaruje, że zaakceptowaliby wyższe rachunki za wodę, o ile wiązałoby się to z poprawą jej jakości oraz modernizacją infrastruktury.

Woda w Otwocku ponownie zdatna do picia bez ograniczeń

Woda w Otwocku ponownie zdatna do picia bez ograniczeń

17.04.2025
0

Mieszkańcy Otwocka mogą odetchnąć z ulgą. Powiatowy Inspektor Sanitarny ogłosił, że woda z lokalnego wodociągu znów nadaje się do spożycia i może być wykorzystywana bez żadnych ograniczeń. To koniec trwającej od początku kwietnia sytuacji kryzysowej związanej z jakością wody w mieście.

W Otwocku warunkowa zdatność wody do spożycia

W Otwocku warunkowa zdatność wody do spożycia

08.04.2025
0

Prezydent Otwocka Jarosław Margielski poinformował w poniedziałek wieczorem, że na podstawie wstępnych wyników badań, woda dostarczana mieszkańcom jest warunkowo zdatna do spożycia. Oznacza to, że może być używana do picia, gotowania oraz mycia, jednak przy zachowaniu ostrożności i ograniczeń.

Gmina Lewin Brzeski otrzymała 7 mln na odbudowę oczyszczalni ścieków

Gmina Lewin Brzeski otrzymała 7 mln na odbudowę oczyszczalni ścieków

12.02.2025
0

Gmina Lewin Brzeski, jedna z najbardziej poszkodowanych miejscowości podczas wrześniowej powodzi w 2024 roku, otrzymała kolejne wsparcie finansowe od rządu. Minister Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. odbudowy po powodzi, poinformował we wtorek o przyznaniu gminie 7 milionów złotych na odbudowę oczyszczalni ścieków. Dotychczas łączna suma wsparcia rządowego dla tej opolskiej gminy wyniosła aż 90 milionów złotych.

css.php
Copyright © 2026