Zator zabezpiecza się przed brakiem wody
W ostatnim czasie miasto Zator (powiat oświęcimski, woj. małopolskie), intensywnie się rozwija. W tamtejszej strefie ekonomicznej powstają nowe zakłady pracy, rozbudowywany jest park rozrywki Energylandia. Budowane są też nowe domy z setkami mieszkań. W efekcie, w całej gminie coraz częściej pojawiają się problemy z wodą. Stąd decyzja o budowie nowego ujęcia wody.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9802004942606241027)
