1,5 tys. zł za tonę. Ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy z podpisem prezydenta
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dystrybucji węgla przez samorządy - poinformowała w środę KPRP. Gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel za maksymalnie 1,5 tys. zł za tonę, a gmina sprzedawać go mieszkańcom za nie więcej niż 2 tys. zł za tonę.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20963212952606271111)
