Już w sierpniu otwarcie zrewitalizowanej wieży ciśnień w Zabrzu
W zrewitalizowanej za unijne i miejskie pieniądze wieży ciśnień przy ul. Zamoyskiego w Zabrzu udostępniona zostanie m.in. interaktywna wystawa dotycząca roli węgla w przyrodzie i kształtowaniu cywilizacji. Siedzibę znajdą tam centra: Aktywizacji Społeczno-Zawodowej i Żywego Rzemiosła oraz klubokawiarnia. Powstaną też wyspy tematyczne, laboratorium i przestrzenie realizacji społecznych projektów.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17378500212606241514)
