Opłata śmieciowa od zużycia wody w kolejnym dużym mieście
Od 2023 r. opłata za odbiór i zagospodarowanie odpadów w Poznaniu miałaby być naliczana w oparciu o zużycie wody. Obecnie właściciele nieruchomości w gminach zrzeszonych w ZM GOAP płacą od mieszkańca. Poznań jednak ze związku występuje.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12312349922606242047)

