Prawie 700 mln euro dla Polski na modernizację systemów energetycznych
Komisja Europejska wypłaciła dziś 10 krajom członkowskim niemal 3 mld euro z przychodów z handlu emisjami na inwestycje w czystsze systemy energetyczne. Polska otrzymała 697,5 mln euro, m.in. na modernizację infrastruktury ładowania pojazdów ciężarowych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2349639142606241545)



