Dziś Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą
Dziś, 17 czerwca br., obchodzimy ONZ-owski Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Dzień ogłoszono 30 stycznia 1995 roku. Wtedy to Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych wezwało państwa członkowskie, by wykorzystały ten czas do pogłębienia świadomości na temat potrzeby międzynarodowej współpracy w zakresie zwalczania zjawiska pustynnienia i skutków suszy oraz realizacji postanowień Konwencji Nardów Zjednoczonych w sprawie zwalczania pustynnienia w krajach dotkniętych zjawiskiem suszy i pustynnieniem.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=947778742606250422)
