Bezpieczeństwo infrastruktury komunalnej. Nowe prawo, ryzyka, obowiązki
Blackout, cyberatak, skażenie wody - to już nie scenariusze z ćwiczeń, ale realne zagrożenia. Tym bardziej że 19 lutego 2026 r. prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, wdrażającą m.in. dyrektywę NIS2 zaostrzającą obowiązki operatorów usług kluczowych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3991315512606231727)




