Kolejne cyberataki na infrastrukturę krytyczną. Gawkowski: chcemy przeznaczyć ponad 3 mld zł na cybertarczę
- Zatrzymaliśmy kilka incydentów, które miały charakter ataku skoordynowanego na infrastrukturę krytyczną - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Według Gawkowskiego Polska jest "już nie na zimnej" wojnie cybernetycznej z Rosją. Zapowiedział też, że Polska chce przeznaczyć na cybertarczę, która ma być gwarancją bezpieczeństwa Polski i Polaków ponad 3 mld zł.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9224332562606231752)
