Tarcza TBM znów drąży tunel kolejowy pod Łodzią
Po dziewięciu miesiącach przestoju tarcza TBM "Katarzyna" rozpoczęła w piątek drążenie tunelu kolejowego pod Łodzią. W marcu 2025 roku planowane jest przebicie tunelu do Łodzi Fabrycznej, a w grudniu 2026 r. pociągi z Warszawy przejadą pod Łodzią w kierunku Poznania i Wrocławia.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4755860482606241630)
