Eksperci o deficycie w systemach gospodarki odpadami
Jak wynika z danych Krajowej Rady RIO, samorządowe systemy gospodarki odpadami zamknęły 2024 rok rekordowym deficytem w wysokości 1,1 mld zł. Sytuacja ta w części finał swój znajdzie w kolejnej fali podwyżek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Oznacza to, że mieszkańcy zapłacą więcej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9348135562606241356)



