Kolejna farma fotowoltaiczna ma powstać w Wielkopolsce
Energa z Grupy Orlen zamierza wybudować w Wielkopolsce nową farmę fotowoltaiczną PV Mitra o mocy ok. 100 MW. Ma ona powstać na poeksploatacyjnych terenach kopalni Adamów w gminie Przykona. Instalacja będzie częścią powstającego Centrum OZE Energa.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13003050282606270349)
