Paryski Disneyland inwestuje w fotowoltaikę
Podparyski Disneyland stworzy własną elektrownię, złożoną z 67,5 tys. paneli fotowoltaicznych umieszczonych na zadaszeniu parkingu. Wybuduje ją francuska firma Urbasolar. Inwestycja ma wytwarzać w sumie ok. 31 GWh prądu w skali roku, co pokryje blisko jedną piątą zapotrzebowania parku rozrywki na energię.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20540264502606261219)
