Pierwszy miejski sad powstaje w Gliwicach
48 drzewek owocowych przy ul. Jasnej 31 zamieni Trynek w kameralny sad miejski. Za kilka lat mieszkańcy będą mogli zrywać jabłka, śliwy, grusze azjatyckie i czereśnie – prosto z drzew, podczas spaceru.
Łącznie artykułów: 5.
48 drzewek owocowych przy ul. Jasnej 31 zamieni Trynek w kameralny sad miejski. Za kilka lat mieszkańcy będą mogli zrywać jabłka, śliwy, grusze azjatyckie i czereśnie – prosto z drzew, podczas spaceru.
Rak roślin, wywoływany przez bakterie i grzyby, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia roślin i może prowadzić do dużych strat gospodarczych w uprawach – przekazał Śląski Uniwersytet Medyczny (SUM). Choroba atakuje zarówno drzewa owocowe, jak i warzywa. Zagrożona jest także topola.
Jak informuje samorząd miasta Krakowa, właśnie rozpoczęły się nasadzenia drzew i innych roślin w nowym parku im. Wisławy Szymborskiej przy ul. Karmelickiej. Park realizowany jest w ramach krakowskiego budżetu obywatelskiego. Nowe miejsce rekreacji zostanie udostępnione krakowianom 2 lipca br., w setną rocznicę urodzin noblistki.
Władze Białegostoku zachęcają mieszkańców do sadzenia drzew owocowych na swoich działkach. Już w piątek urząd miasta rozda im 2 tys. sadzonek.
Na terenach miejskich we Włocławku pojawią się drzewa i krzewy owocowe. Urząd Miasta właśnie rozstrzygnął przetarg na ich zakup.