Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
KONTROLE 5.12.22 [24.11-05.12.22]
SEG 2022 [23.11- 01.12]

Grusze i porzeczki w mieście

0

Na terenach miejskich we Włocławku pojawią się drzewa i krzewy owocowe. Urząd Miasta właśnie rozstrzygnął przetarg na ich zakup.

Niebanalny pomysł na nasadzenia roślin mają włocławscy urzędnicy. Jeszcze w tym roku na nadwiślańskich terenach Włocławka pojawią się drzewa i krzewy owocowe do tej pory kojarzone głównie z sadami czy ogródkami działkowymi. W przestrzeni kujawskiego miasta pojawią się m.in. grusze, dzikie jabłonie, czarny bez, porzeczki, agrest oraz wiśnie.

W sumie tereny zieleni zyskają 350 szt. roślin tego typu.

– Urząd Miasta rozstrzygnął postępowanie ofertowe na zakup drzew i krzewów w ramach dofinansowania Programu Priorytetowego Ochrona Przyrody 2019. Dostawcą roślin wyłonionym w postępowaniu ofertowym jest F.H.U Hortipasja. – informuje Aleksandra Bartoszewska z włocławskiego ratusza.

Podobne inicjatywy wskrzeszania nasadzeń roślin użytkowych realizowano już w innych miastach. Przykładowo jabłonie, wiśnie i śliwy pojawiły się w białostockim Parku Antoniuk.

Stare odmiany drzew owocowych nie tylko efektownie kwitną na wiosnę, ale także dobrze sobie radzą z trudnymi warunkami w mieście i postępującą zmianą klimatu, coraz częściej więc się po nie sięga, planując nowe nasadzenia w miastach.

Czytaj więcej

Skomentuj

css.php