Rada Unii Europejskiej przyjęła dyrektywę o prawie do naprawy
Rada Unii Europejskiej przyjęła w czwartek przełomową dyrektywę o prawie do naprawy, mającą na celu ułatwienie, obniżenie kosztów i przyspieszenie napraw sprzętów domowych dla konsumentów. Nowe przepisy mają zrewolucjonizować rynek, zachęcając do naprawy zamiast wymiany urządzeń, co nie tylko zmniejszy ilość elektrośmieci, ale także stworzy nowe miejsca pracy w Unii Europejskiej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14642783542606250401)
