Polska i Norwegia wzmacniają współpracę energetyczną
Nowe partnerstwo Polski i Norwegii ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii, wesprzeć rozwój nowych technologii i wzmocnić rolę Polski jako regionalnego hubu gazowego dla Europy Środkowej.
Łącznie artykułów: 3.
Nowe partnerstwo Polski i Norwegii ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii, wesprzeć rozwój nowych technologii i wzmocnić rolę Polski jako regionalnego hubu gazowego dla Europy Środkowej.
Energia napędza naszą codzienność – od włączenia światła po ładowanie telefonu. W Polsce za jej dostarczanie odpowiada ponad 100 tysięcy energetyków, którzy co roku zapewniają stabilne dostawy dla 15 milionów gospodarstw domowych. Dziś ich dzień.
Jedynie 7 minut dla HDEV (Heavy Duty EV) i 1 minuta dla LDEV (Light Duty EV) – to czas ładowania pojazdu na dystans 100 km z innowacyjnej stacji, nad którą pracuje Ekoenergetyka-Polska. Firma ta planuje wdrożyć serię ultraszybkich stacji ładowania o mocy od 750 do 1500 kW w Niemczech i Polsce w pilotażowych projektach dla pasażerskich i ciężkich pojazdów elektrycznych.