Ekologiczne autobusy wkrótce na wielkopolskich drogach
W sześciu miastach województwa wielkopolskiego (Gniezno, Kórnik, Nowy Tomyśl, Piła, Swarzędz, Września) NFOŚiGW dofinansuje zakup łącznie 25 ekologicznych autobusów: elektrycznych i wodorowych oraz budowę infrastruktury do ładowania. Wsparcie z NFOŚiGW opiewa na kwotę 48,4 mln zł, z czego 43,9 mln zł stanowią bezzwrotne dotacje, a 4,5 mln zł – preferencyjne pożyczki.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=654872442606240635)
