Pierwsze doświadczenia po uruchomieniu ITPOK w Gdańsku
Dzięki budowie ITPOK-u w Gdańsku, miasto zaoszczędzi ok. 50 mln zł rocznie w wydatkach na ciepło i energię, a także zwiększy swoją samowystarczalność. Oczywiste, że korzysta na tym również środowisko. Najnowszą inwestycję omówił Sławomir Kiszkurno z Portu Czystej Energii podczas konferencji „Termiczne przekształcanie odpadów. Odzysk energii”.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14043217452606241342)


